X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
آموزش الکترونیکی علمی-کاربردی صنعت آب و برق
  
 آموزش مجازی در صنعت آب و برق
 
آرشیو
موضوع بندی
 
پنج‌شنبه 28 تیر‌ماه سال 1386
رییس جمهوری : نظام آموزشی در کشور باید تغییر کند

دکتر "محمود احمدی نژاد "رییس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این نظام آموزشی به ما تحمیل شده است ، گفت : نظام آموزشی ما یک نظام پرهزینه و کم بازده است و باید تغییر کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، رییس جمهوری که عصر سه شنبه در آستانه هفته مهارت، در جمع مربیان نمونه فنی و حرفه‌ای سراسر کشور و روسای نمونه مراکز سازمان فنی و حرفه‌ای در محل نهاد ریاست جمهوری سخن می‌گفت،افزود :
نظام‌آموزشی کشور بایدتغییر کند و ما بدنبال تغییر این نظام آموزشی هستیم.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد : در زمان حاضر آموزش و پرورش تلاش دارد تا فردی را تربیت کند که در کنکور قبول شود و دانشگاه نیز سعی دارد تا فردی را تربیت کند که لیسانس یا فوق لیسانس داشته باشد.

رییس جمهوری با بیان اینکه مشکل امروز ما مدرک و کاغذ نیست ، تصریح کرد : نظام آموزشی ما باید بسیار مفید و درست درنقطه هدف باشد و برای این کار باید مهارت و آموزش همراه شود.

احمدی نژاد اظهارداشت : امروز ارتباط خوبی میان مربیان فنی و حرفه ای در کشور برقرار شده است و باید بیش از پیش تجربیات مربیان به دانش آموزان و دانشجویان منتقل شود.

رییس جمهوری از اینکه امروز گرایش پرداختن به تئوری محض در کشور رشد رشد کرده است، انتقاد کرد و گفت : این مساله نیز باید اصلاح شود و یکی از راه‌های اصلاح آن افزایش بیش از پیش ارتباط میان نظام آموزشی و مراکز فنی و حرفه‌ای است.

احمدی نژاد تاکید کرد : ما نباید نیاز به دیگران داشته باشیم و این ارتباط باید معکوس شود و کارها روی حساب ، عالمانه و دقیق باشد.

رییس جمهوری همچنین با بیان اینکه برای پیشرفت کشور یکی از مهمترین مسئولیت‌ها برعهده سازمان فنی و حرفه‌ای است ، افزود : کار شما بسیار خوب است و امروز ما شاهد یک جهش هستیم و ما این جهش را نیاز داریم تا بتوانیم از طریق آن نظام آموزشی کشور را از ریشه دگرگون کنیم.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 609380


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها